badania termowizyjne

audyty energetyczne

pomiary instalacji elektrycznych

czyste powietrze


Audyty energetyczne

Najprościej mówiąc, audyty energetyczne pokazują ile mogę zaoszczędzić dzięki termomodernizacji budynku. Audyt wskazuje także rozwiązanie optymalne z punktu widzenia kosztów realizacji tego przedsięwzięcia oraz oszczędności energii, stanowiące jednocześnie założenia do projektu budowlanego. Mogą to być np. ocieplenie ścian zewnętrznych, dachu, remont lub wymiana instalacji c.o i cwu, wymiana okien, drzwi itp.

Wykonujemy audyty energetyczne dla przedsięwzięć korzystających z dofinansowania WFOŚiGW, Funduszy Europejskich, BGK. Zajmujemy się również sporządzaniem wniosków o dofinansowanie z tych funduszy.


Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 602 337 620

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Każde ciało o temperaturze wyższej od zera bezwzględnego emituje fale elektromagnetyczne. Promieniowanie to nazywane jest promieniowaniem podczerwonym lub cieplnym. Intensywność promieniowania cieplnego jest proporcjonalna do temperatury ciała.

Badania termowizyjne polegają na mierzeniu promieniowania podczerwonego za pomocą kamer termowizyjnych i przekształcenie go na wielkości dające się zobrazować.

Kamera termowizyjna pozwala ocenić stan techniczny urządzeń i instalacji, co pozwala na usunięcie usterki przed powstaniem awarii danego urządzenia.

Termografia ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie występowanie różnych nieprawidłowości maszyn, urządzeń lub budynków mogą objawiać się zmianą temperatur na ich powierzchni.

Badania termowizyjne pozwalają zobaczyć, gdzie "ucieka" ciepło z budynku.

Kamera termowizyjna może pokazać, gdzie jest nieszczelne okno.

Od października 2018 uruchomiono program Czyste Powietrze. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.